13 lipca 2021 Udostępnij

Jak można skorygować krótkowzroczność u mojego dziecka?

Pomagamy dzieciom, takim jak Twoje, w osiągnięciu jasnego i komfortowego widzenia, aby mogły odnieść sukces w ważnych sprawach życiowych.

Metody korekcji krótkowzroczności

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe mogą być świetnym wyborem, szczególnie dla aktywnych fizycznie dzieci i nastolatków, którzy nie chcą się martwić o stłuczenie lub zgubienie okularów. W niektórych przypadkach bardzo wysokiej krótkowzroczności, soczewki kontaktowe mogą zaoferować wyraźniejsze widzenie niż okulary.

Korekcyjne soczewki kontaktowe są zazwyczaj umieszczane w oczach po przebudzeniu i zdejmowane w nocy przed snem. Istnieje kilka rodzajów soczewek kontaktowych, w tym: miękkie soczewki kontaktowe, soczewki jednodniowe, soczewki o przedłużonym trybie noszenia i sztywne soczewki gazoprzepuszczalne (twarde). Poruszanie się po różnicach pomiędzy nimi może być zniechęcające. Na szczęście, jeśli znajdujesz się w Denver, nasz okulista z przyjemnością Cię poprowadzi. Porozmawiaj z nim, aby ustalić, czy Twoje dziecko jest gotowe na soczewki kontaktowe.

Okulary na receptę

Okulary są popularnym wyborem wśród naszych młodszych pacjentów. Wybieranie spośród szerokiej gamy stylów sprawia, że proces ten jest zabawny i ekscytujący! Pozwalając dzieciom być aktywnymi uczestnikami w wyborze ich okularów zwiększa prawdopodobieństwo, że będą je nosić. Istnieją mocne, elastyczne i odporne oprawki, które wyglądają świetnie i są również wygodne.

dziecko

Optyk może dostosować soczewki z dodatkami i ulepszeniami, takimi jak materiały odporne na uderzenia lub rozbicie, powłoki antyrefleksyjne i odporne na zarysowania, filtry UV i soczewki przejściowe, które przyciemniają się pod wpływem słońca. Dla osób wymagających korekcji wzroku do dali i bliży, oferujemy również soczewki dwuogniskowe lub wieloogniskowe.

Możemy pomóc skorygować krótkowzroczność u Twojego dziecka

Jeśli znajdujesz się w pobliżu badanie wzroku u naszego optometrysty może określić dokładną receptę Twojego dziecka i dać Ci możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania, które możesz mieć na temat zdrowia oczu i wzroku Twojego dziecka. Progresywna krótkowzroczność, kiedy to wzrok rosnącego dziecka pogarsza się, dlatego tak ważne jest, aby dzieci krótkowzroczne poddawały się badaniom okulistycznym co najmniej raz w roku.

Nasz przyjazny i kompetentny personel z przyjemnością zaleci najbardziej odpowiednią metodę korekcji krótkowzroczności Twojego dziecka, aby sprostać jego indywidualnym potrzebom. Dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji, Twoje dziecko odejdzie z okularami, które nie tylko podkreślą jego styl, ale również dodadzą mu pewności siebie.

Wacław Koczorowski

dyplomowany mistrz optyki - przedstawiciel już 3. pokolenia rodu w tym zawodzie